انتخابات وسیله ‏اى براى عزت ملى

ملت عزیز ایران! من به شما عرض میکنم، درست در نقطه‏ ى مقابل خواست دشمنان ، همه ‏ى ما باید در انتخابات حضور فعالى داشته باشیم. انتخابات آبروى ملى ماست ؛ انتخابات یکى از شاخصه هاى رشد ملى ماست ؛ انتخابات وسیله‏ اى براى عزت ملى است. وقتى ببینند که ملت ایران با شور و با شعور و با درک کامل و آگاهى پاى صندوق هاى رأى میروند، معنایش چیست؟ معنایش این است ملت براى خود حق و توان تصمیم‏گیرى قائل است؛ میخواهد در آینده ‏ى کشور اثر بگذارد و مسئولان کشور و مدیران اصلى کشور را انتخاب کند.

من عرض میکنم: همه باید اصرار داشته باشید که در انتخابات شرکت کنید. به نظر من مسئله ‏ى اول در انتخابات، مسئله‏ ى انتخاب این شخص یا آن شخص نیست ؛ مسئله ‏ى اول، مسئله‏ ى حضور شماست. حضور شماست که نظام را تحکیم میکند، پایه‏ هاى نظام را مستحکم میکند ، آبروى ملت ایران را زیاد میکند ، استقامت کشور را در مقابل دشمنى ‏ها زیاد میکند و دشمن را از طمع ورزیدن به کشور و از فکر ضربه زدن و توسعه و فساد و فتنه منصرف میکند. این یک مسئله‏ ى بسیار مهم است؛ پس مسئله‏ ى اول، شرکت در انتخابات است .

مقام معظم رهبری

ملاک های انتخاب اصلح ترین کاندیدا

سلام

خیلی از افراد می گویند که در انتخابات امسال خیلی راحت میتوانیم بهترین کاندیدا را انتخاب کنیم وبه قولی می توان مرد را از نامرد شناخت ولی خواستم گوشزدی اول به خودم و بعد شماعزیزان کرده باشیم انتخابات امسال به مراتب از انتخابات های سال های گذشته مهم تر و اساسی تر است چون افراد مغرضی هستند که میخواهند اکثریت مجلس را به خودشان اختصاص دهند تا اصولگرایان در مجلس کمتر بشوند تا بتوانند قوانین را به نفع خوشان تصویب کنند .

به قول استاد عزیز ما بعضی از کاندیدا ها چراغ خاموش وارد صحنه میشوند و بعد از اینکه وارد به مجلس شدند باطنشان مشخص میشود .

اول از حقیقت باطنی خودشان چیزی نمی گویند و بعد که شدند نماینده مجلس در واقع میشوند مخرب ؛ انشاالله که صحبت های حضرت آقا را در چهاردهم بهمن امسال شنیده باشید که در رابطه با انتخاب فرمودند :

اگر خودتون افراد رو می شناسید خوب انتخاب با خودتون ولی اگر آشنایی نسبت به افراد ندارید به افرادی که اهل بصیرت هستند و نماینده ها رو میشناسند رجوع بکنید و این خودش انشاالله موجبات انتخاب اصلح رو ایجاد میکنه .

نکاتی را از امام راحل خمینی کبیر (رحمت الله) و امام خامنه ای بصیر(حفظه الله) را برای شما گذاشته ایم تا بتوانیم ملاک انتخاب بهترین کاندیدا را بدانیم .

امام خمینی (ره) می فرمایند :

کسانى را انتخاب کنید که صد در صد مسلمان و معتقد به احکام اسلام و متعهد به اجراى احکام اسلام و مخالف با مکتبهاى انحرافى و معتقد به جمهورى اسلامى باشند .

صحیفه امام ج‏۱۲ ص : ۲۷۷

باید به اشخاصى که احتمال انحراف در آنان میرود رأى ندهند- چه احتمال انحراف عقیدتى، اعمالى و یا اخلاقى- که به چنین اشخاص اعتماد نمی ‏شود کرد و رأى به آنان موجب مسئولیت خواهد بود .

صحیفه امام ج‏۱۲ ص : ۲۷۷

رأى خود را به شخصى که متعهد به اسلام و خدمتگزار به ملت و کشور و حامى مستضعفان و داراى بصیرت در امر دین و دنیا و منزّه از گرایش به شرق و غرب و مکتب هاى انحرافى و داراى دید سیاسى است، بدهید .

صحیفه امام ج‏۱۵ ص : ۲۴۹

اشخاصى که متعهد هستند، اشخاصى که سالم هستند، اشخاصى که بصیرت دارند و هیچ انحراف ندارند و بر صراط مستقیم انسانیتند، به مجالس و مجلس شورا بفرستیم؛ تا اینکه ان شاءاللَّه اسلام به آن معنایى که هست، اسلام به آن حقیقتى که هست، در ایران پیاده بشود .

صحیفه امام ج‏۶ ص : ۵۰۸

از حالا بنا نگذارید به اینکه یک جبهه ‏بندى بکنید، یک دسته این طرف، یک دسته آن طرف و همان کارهایى که در مجالس سابق می ‏کردند، و همان دعواها و نزاع هایى که به انحطاط می کشید خودشان و ملت را … .

صحیفه امام ج‏۱۲ ص : ۳۴۶

در رأس همه امور قضیه وحدتى است که باید بین همه نیروها و همه ملت باشد.

صحیفه امام ج‏۱۴ ص : ۲۳۱

این مجلس ما حصل خون یک جمعیتی است که وفادار به اسلام بودند؛ و این مجلس عصاره زحمت هاى طاقت فرساى این ملت مسلمان بوده است‏.

صحیفه امام ج‏۱۴ ص : ۳۷۰

امروز دشمن ها دنبال این معنا هستند که ماها را از هم متفرق کنند و خودشان هر استفاده‏ اى میخواهند بکنند. الآن گروه هاى مختلفى که ابداً با هم مجتمع نبودند بخوانید روزنامه‏ ها را- با هم مجتمع شده ‏اند براى کاندیدا شدن. مع الأسف گروه هاى ما دارند از هم جدا می‏شوند. کاندیداهاى على‏ حده دارند قرار می‏دهند. و این اسباب ناراحتى است. همه باید مجتمع بشویم. کاندیداها یکى باشد. همه کاندیداى واحد باشد، تا اینکه بتوانید پیش ببرید، تا اینکه مملکتتان بتواند مستقل باشد.

صحیفه امام ج‏۹ ص : ۲۲۷

وکلاى مجلس از طبقه‏ اى باشند؛ که محرومیت و مظلومیت مستضعفان و محرومان جامعه را لمس نموده و در فکر رفاه آنان باشند، نه از سرمایه داران و زمینخواران و صدرنشینان مرفه و غرق در لذات و شهوات که تلخى محرومیت و رنج گرسنگان و پابرهنگان را نمى ‏توانند بفهمند.

صحیفه امام ج‏۲۱ ص : ۳۹۳

باید مردم توجه کنند، و خصوصاً روحانیون، روحانیون مبارز تهران، مدرسین محترم قم، روحانیون مشهد، اصفهان، همه جا توجه کنند که مسئله، مسئله مشروطه نشود. مسئله این نشود که یک دسته براى خاطر اینکه یک کاندیدایى دارند، دیگران را بکوبند، آن دسته هم براى همین کاندیداى خودشان، این را بکوبند.

صحیفه امام ج‏۱۸ ص : ۱۷۲

من بسیار مایل هستم که گروه هایى که متعهد و معتقد به جمهورى اسلامى و خدمتگزار به اسلام هستند، در مبارزات انتخاباتى کمال آرامش را در تبلیغ کاندیدا هاشان رعایت نمایند، و نسبت به یکدیگر تفاهم و صمیمیت و اخوت اسلامى داشته باشند، و از تفرقه و کدورت شدیداً احتراز کنند که تفرقه و تشتت، دوستان را نگران و دشمنان را کامیاب مى‏ کند و موجب تبلیغات سوء میشود .

صحیفه امام ج‏۱۲ ص :۱۱

اما بریم سراغ نقطه نظرات مقام معظم رهبری درباره ی اصلح ترین کاندیدا ها

بهترین کیست؟

مردم سعى کنند صالح‏ترین را انتخاب کنند. آن کسانى که نامزد ریاست جمهورى میشوند و در شوراى نگهبان صلاحیت آنها زیر ذره بین قرار میگیرد و شوراى نگهبان صلاحیت آنها را اعلام میکند، اینها همه‏شان صالحند. اما مهم این است که شما در بین این افراد صالح، بگردید و صالح‏ترین را پیدا کنید. این جا جائى نیست که من و شما بتوانیم به حداقل اکتفاء کنیم؛ دنبال حداکثر باشید؛ بهترین را انتخاب کنید.

بهترین کیست؟ من نسبت به شخص، هیچ‏گونه نظرى ابراز نمیکنم؛ اما شاخصهائى وجود دارد. بهترین، آن کسى است که درد کشور را بفهمد، درد مردم را بداند، با مردم یگانه و صمیمى باشد، از فساد دور باشد، دنبال اشرافیگرى خودش نباشد. آفت بزرگ ما اشرافیگرى و تجمل‏پرستى است؛ فلان مسئول اگر اهل تجمل و اشرافیگرى باشد، مردم را به سمت اشرافیگرى و به سمت اسراف سوق خواهد داد. اینى که ما گفتیم امسال، سال حرکت به سوى اصلاح الگوى مصرف است، یعنى امسال سالى است که ملت ایران تصمیم بگیرد که با اسراف مبارزه کند. نمیگوئیم بکلى و یکباره و در طول یک سال، اسراف تمام بشود؛ نه، ما واقع‏بین‏تر از این هستیم؛ میدانیم این کار مال سالیان پى در پى است و باید کار بشود تا به این فرهنگ برسیم؛ باید این کار را شروع کنیم.

بیانات در جمع مردم استان کردستان‏ در میدان آزادى سنندج‏ ۱۳۸۸/۰۲/۲۲

کسانی را روی کار بیاورید که ایستادگی در مقابل زورگویان را ارزش بدانند …

من میخواهم عرض کنم عزیزان من! این آگاهى همیشه لازم است. امروز هم لازم است، فردا هم لازم است. نسل جوان ما خوشبختانه امروز یک نسل غالب در سرتاسر کشور است. جوانها بهوش باشند، بیدار باشند. معیارها مشخص است. در انتخابات، این آگاهى باید اثر کند؛ در بیان خواسته‏هاى ملت این آگاهى باید تأثیر بگذارد؛ در حضور گوناگون، در مسائل مختلف، این آگاهى بایستى اثر بگذارد. ملت ایران در انتخابهاى خود – معیارهاى انتخابات را من آن روز عرض کردم، این هم مکمل آنهاست – توجه کند؛ کسانى با رأى ملت سر کار نیایند که در مقابل دشمنان بخواهند دست تسلیم بالا ببرند و آبروى ملت ایران را ببرند. کسانى سر کار نیایند که بخواهند با تملق‏گوئى به غرب، به دولتهاى غربى، به دولتهاى زورگو و مستکبر، به خیال خودشان بخواهند براى خودشان موقعیتى در سطح بین‏المللى دست و پا کنند. اینها براى ملت ایران ارزشى ندارد. کسانى سر کار نیایند که دشمنان ملت ایران طمع بورزند که به وسیله‏ى آنها بتوانند صفوف ملت را از هم جدا کنند، مردم را از دینشان، از اصولشان، از ارزشهاى انقلابى‏شان دور کنند. ملت باید آگاه باشد. اگر کسانى بر سر کار بیایند که در مراکز گوناگون سیاسى یا اقتصادى به جاى اینکه به فکر ادامه‏ى راه امام و ارزشها و اصول ترسیم شده‏ى به وسیله‏ى امام باشند، به فکر به دست آوردن دل فلان قدرت غربى و فلان مستکبر بین‏المللى باشند، براى ملت ایران مصیبت خواهد بود. این آگاهى براى ملت لازم است.

بیانات در دیدار مردم بیجار ۱۳۸۸/۰۲/۲۸

مردمى و ساده‏ زیست

یکى از اساسى‏ترین کارها براى اینکه ما جلوى اسراف را بگیریم این است که مسئولین کشور، خودشان، کسانشان، نزدیکانشان و وابستگانشان، اهل اسراف و اهل اشرافیگرى نباشند. چطور میتوانیم اگر خودمان اهل اسراف باشیم، به مردم بگوئیم اسراف نکنید؛ «أ تأمرون النّاس بالبرّ و تنسون انفسکم»؛(۱) «یا أیّها الّذین امنوا لم تقولون ما لا تفعلون. کبر مقتا عند اللَّه ان تقولوا ما لا تفعلون».(۲) اولین کار این است که ما مسئولین کشور را، افرادى انتخاب کنیم که مردمى باشند، ساده‏زیست باشند، درد مردم را بدانند و خودشان از درد مردم احساس درد کنند. این هم به نظر من شاخص مهمى است. آگاهانه بگردید؛ برسید؛ و به آنچه که رسیدید و تشخیص دادید، با قصد قربت اقدام کنید؛ با قصد قربت پاى صندوق انتخابات بروید و خداى متعال اجر خواهد داد.

۱) بقره: ۴۴

۲) صف: ۲ و ۳

استکبارستیزى

استکبارستیزى – که معناى ویژه‏ى انقلابى خودش را دارد – در این دولت تشخص و تمیّز پیدا کرد. معناى استکبارستیزى دشمنى کردن با دولتهاى دنیا نیست، معنایش دشمنى کردن با استکبار است. استکبار – از هر دولتى و از هر نظامى سر بزند – آفتِ براى بشریت است. البته امروز امریکا و صهیونیزم مظهر استکبارند؛ لیکن هر جا، هر کس، هر دولتى و هر مجموعه‏اى که نسبت به دیگران استکبار بورزند، آفتى در جامعه‏ى بشرى و در نظام زندگى انسان به وجود مى‏آورند. ستیزه‏ى با این حالت هم یک حالت مطلوب اسلامى است. این هم یکى از خصوصیات این مجموعه است که خوشبختانه برجسته است.

دیدار رئیس‏جمهوری و اعضاى هیئت دولت ۰۲/۰۶/۱۳۸۷

شعارهاى انقلاب فراتر از جناح ‏بندیها

من توصیه‏ام به مردم در درجه‏ى اول این است که بیایند وارد میدان انتخابات شوند، صندوقهاى رأى را پر رونق کنند. خود این صفوفى که ایستادند، ممکن است زحمت هم داشته باشد؛ در هواى سرد؛ یک ساعت – کمتر، بیشتر – اما این مجاهدت است، این جهاد است؛ این زحمت پیش خداى متعال اجر دارد. بروند رأى بدهند. این در درجه‏ى اول.

به کى‏ رأى بدهند؟ شاخص این است که شعارهاى انقلاب بایستى به وسیله‏ى مسئولین و منتخبین ما روز به روز زنده‏تر شود. این شاخص است. ربطى به جناح‏بندیها ندارد، ربطى به اسمها ندارد. علاج دردهاى این ملت و وسیله‏ى رسیدن به آرمانهاى این ملت، شعارهاى انقلاب است؛ اینها باید حفظ شود. آن کسانى که با این شعارها به معناى حقیقى کلمه مخالفند، دشمنِ این شعارهایند؛ اینها نباید در مراکز تصمیم‏گیرى واقع بشوند. بین ملتند، باشند. آحاد ملت، هر کسى هر عقیده‏اى داشته باشد، اشکال ندارد؛ اما آن کسى که عقیده‏اش این است که این ماشین باید راه نیفتد، این را نمیشود پشت رُل گذاشت. یک آدمى که عقیده‏اش این است که از این جا باید این اتومبیل حرکت نکند، این شخص را پشت فرمان خودرو بگذاریم، هیچ وقت این اتومبیل حرکت نخواهد کرد. باید کسى را بگذاریم که معتقد به این حرکت باشد، معتقد به این راه باشد، معتقد به آن هدف باشد، معتقد به توانائیهاى ملى باشد، معتقد به اسلام، معتقد به انقلاب باشد و شاخصها را قبول داشته باشد. این آن نقطه‏ى حساس است. این هم نکته‏ى دوم است.

شأن مجلس، قانونگذارى است

برادران و خواهران عزیز! سال آخر یکى از سالهاى امتحان است. من در اولِ این دوره به شما گفته‏ام – البته قبلاً به دوره‏هاى دیگر هم گفته‏ام – در مجلس، نباید نماینده‏ى فلان منطقه تصور کند که هنر نمایندگى او در این است که براى آن منطقه دائماً پشتیبانى جلب کند. اصلاً مسأله‏ى نماینده‏ى مجلس این نیست؛ نباید فکر کنیم که چون ما نماینده‏ى فلان شهر یا فلان استانیم، مرتب بایستى براى آن شهر یا استان امتیاز بگیریم. این یک میدانِ رقابتِ غلط و بى‏برنامه و نادرستى است که تبعات بدى هم دارد. شما درست است که از فلان نقطه‏ى کشور انتخاب شده‏اید، اما فقط نماینده‏ى آن‏جا نیستید؛ شما نماینده‏ى همه‏ى ملت ایرانید. شأن مجلس هم قانونگذارى است، نه گرفتن تسهیلات و کمکهاى عمرانى و غیره براى آن منطقه‏ى خود؛ به قانون اساسى هم نگاه کنید. شأن شما این است که قانون بگذارید؛ منتها قانونى بگذارید که آنقدر محکم و خوب و شامل باشد که منطقه‏ى شما را هم سیراب کند. این حالت گاهى در سال آخر تشدید مى‏شود؛ حالا ما این را بى‏رودربایستى به شما عرض بکنیم؛ مراقب باشید. بنابراین سال آخر، سال امتحان الهى است. همیشه این‏طور بوده، حالا هم همین‏طور است. مراقب باشید.

انتخابات و تبلیغات خصمانه‏ ى استکبار

اگر هر دوره‏اى از این دوره‏هاى انتخابات را شما ملاحظه کنید، تحلیل کنید، خواهید دید در هر کدام از انتخاباتهاى ما – چه انتخابات مجلس، چه انتخابات ریاست جمهورى و بعضى انتخاباتهاى دیگر – در هر برهه‏اى سعى گردانندگان تبلیغات خصمانه‏ى استکبار جهانى بر این بوده است که حضور مردم را کمرنگ کنند؛ انگیزه‏ى مردم را کم کنند؛ همت آنها را، امید آنها را نسبت به انتخابات از بین ببرند یا کمرنگ کنند. البته به توفیق الهى نتوانسته‏اند. این نشاندهنده‏ى اهمیت انتخابات است.

انتخابات و مصالح اساسى ملت

برادران و خواهران بدانید: امروز هم این انتخابات بسیار مهم است و شرکت در آن، به مصالح اساسى ملت و کشور ارتباط پیدا مى‏کند. هر چه این مجلس قویتر ،معتبرتر، پایدارتر، بصیرتر و بیناتر باشد، آینده‏ى کشور بیشتر تضمین شده است.

تخریب، نه حجیت دارد و نه جایز است

بایستى سلامت فضا را حفظ کنید. بعضى فضاى انتخابات را خراب میکنند؛ تخریب کردن، اهانت کردن و خُرد کردن شخصیتهاى گوناگون، همه بر خلاف اقتضاى سلامت انتخابات است. هم مطبوعات، هم رادیو و تلویزیون، هم کسانى که به ابزارهاى گوناگون ارتباط جمعى دیگرى مجهز هستند – رایانه‏ ها و شیوه ‏هاى رایانه‏ اى – هم کسانى که یک منبرى براى سخن گفتن دارند؛ مثل خطباى جمعه و نمایندگان مجلس شوراى اسلامى؛ همه توجه داشته باشند که «تخریب، فضاى انتخابات را خراب میکند». شما از آن کسى که به او علاقه‏مندید، دفاع کنید؛ هیچ مانعى ندارد؛ اما به آن کسى که رقیب اوست، مطلقا حمله نکنید؛ تخریب نکنید. این تخریب و این حرف‏زدنها و اهانت کردنها، نه حجیت دارد براى مستمعان، و نه جایز است؛ به خاطر اینکه فضا را خراب میکند. بنابراین مسئله‏ ى حفظ سلامت خودِ انتخابات و حفظ سلامت فضاى انتخابات، خیلى مهم است .

وعده دیدار ما پای صندوق های رأی

ما تا ظهور ایستاده ایم

اللهم عجل لولیک الفرج

دربارهٔ hcarmy


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: